У Міському музеї сучасного мистецтва в Генті
SMAK Gent відбулося експонування арт-об’єкту в рамках проекту
ArtArmor.
Використані плити з бронежилетів вперше стали арт-об’єктом. Моторошні сліди від куль та осколків, які ці плити зупинили, врятувавши життя захисників України, розповідають історію краще за будь-які слова. Мистецтво, яке рятує життя, має силу викликати емоції, об’єднуючи людей у всьому світі.
Посольство щиро дякує бельгійському художнику, екзистенціалісту
Kris Martin та бельгійському митцю українського походження Andrej Babenko за творчий підхід та зусилля, які вони доклали в рамках цього проекту для його реалізації.
На бронеплиті митці відобразили усім нам добре знайому біблійну історію про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида, який врешті переміг здавалось би кремезного ворога.
Саме ця легенда нагадує події сьогоднішнього дня, коли велика й озброєна росія, наче Голіаф, вступила у двобій із значно меншою за розмірами та мирною Україною, яка наче молодий Давид, який без обладунків вийшов на двобій, маючи сильну віру в Бога та пращу, щоб відганяти хижих звірів.
Цей арт-об’єкт є дуже символічним для нас, оскільки символізує Перемогу! Україна обов’язково переможе жорстокого російського ворога!
Висловлюємо щиру подяку директору музею Philippe Van Cauteren за підтримку проекту, просування українського мистецтва в Бельгії, а також солідарність з Україною у важкі часи для нашої країни.
Кошти, отримані від реалізації проекту будуть направлені на потреби ЗСУ, а саме придбання нових засобів захисту, обладнання для розмінування, а також реабілітацію захисників і захисниць України.
Дякуємо усім, хто небайдужий до України!
Слава Україні! Героям Слава!