Набуття громадянства України за народженням
Опубліковано 26 жовтня 2022 року о 13:53

Для оформлення набуття громадянства України за народженням особою, батьки (один із них) якої на момент її народження були громадянами України, один з її батьків подає до закордонної дипломатичної установи України такі документи:

а) заяву про оформлення набуття особою громадянства України за народженням;

б) оригінал та копію свідоцтва про народження особи (з Апостилем та офіційним перекладом на українську мову, посвідченим українським нотаріусом або консулом);

в) оригінал та копію паспорта громадянина України або іншого передбаченого статтею 5 Закону документа, що підтверджує факт перебування одного з батьків особи у громадянстві України на момент її народження.


Закордонна дипломатична установа, до якої подано документи щодо оформлення набуття громадянства України, перевіряє відповідність їх оформлення вимогам законодавства України та підтвердження ними наявності фактів, з якими Закон пов’язує належність особи до громадянства України.

Рішення про оформлення набуття особою громадянства України або про відмову у задоволенні клопотання приймається керівником закордонної дипломатичної установи або його заступником не пізніш ніж у місячний строк з дня надходження документів. Рішення про відмову повідомляється заявникові у письмовій формі не пізніш ніж у тижневий строк з дня його прийняття.

У разі прийняття позитивного рішення, особа реєструється громадянином України та документується довідкою про реєстрацію особи громадянином України, яка подається нею для одержання документів, що підтверджують громадянство України.

Посольство здійснює реєстрацію громадянства України за народженням протягом 10 робочих днів з дня подання відповідних документів. 

Процедура реєстрації набуття громадянства України за народженням безкоштовна.


З переліком присяжних перекладачів можна ознайомитися за посиланням: https://belgium.mfa.gov.ua/konsulski/zasvidchennya-dokumentiv

Штамп «Аpostille» проставляється на свідоцтві про народження в службі легалізації:


Королівства Бельгія:

https://diplomatie.belgium.be/fr/legalisation-de-documents


Великого Герцогства Люксембург:

https://guichet.public.lu/fr/organismes/organismes_citoyens/ministere-affaires-etrangeres/bureau-passeports-visas.html

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux