У лютому 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України, яка надала окремим закордонним дипломатичним установам України додаткові повноваження у сфері реєстрації актів цивільного стану (РАЦС).
Що саме змінилось?
Визначені цією постановою посольства та консульства України отримали безпосередній доступ до Державного реєстру актів цивільного стану (ДРАЦС). Відтак, окрім дій, що ними вчинялися у сфері ДРАЦС і раніше, такі установи отримали право на видачу:
Повторне свідоцтво — документ, що має таку саму юридичну силу, як і свідоцтво, видане вперше. Свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, оригінали яких були викрадені, загублені, пошкоджені чи знищені, органи ДРАЦС видають повторно.