Витребування документів
З питання витребування документів з України Ви можете звернутися до консульського відділу Посольства України в Королівстві Бельгія для оформлення відповідного запиту в Україну.
Порядок витребування документів передбачає заповнення відповідних анкет по витребуванню документів з України. Анкета має заповнюватися виключно українською мовою у 3-х примірниках, на кожен документ окремо. Відповіді на запитання слід давати повні та точні.
Процес витребування документів є достатньо тривалим - від 3 до 6 місяців (в даний час до 1 року). Тому наполегливо радимо вдаватися до цієї процедури лише у випадку неможливості оформлення доручення на ім'я третьої особи в Україні (рідні, знайомі, адвокат чи нотаріус), які можуть здійснити відповідні дії по витребуванню документів від вашого імені та надіслати необхідний вам документ вже протягом 7-10 днів. Звертаємо увагу, що повторне свідоцтво про народження незалежно від вашого віку може бути отримане одним з батьків взагалі без будь-яких доручень (оскільки відповідний актовий запис стосується також і батьків).
Якщо оформити доручення все ж неможливо, для пришвидшення отримання документа запит до архівних установ України можна здійснити самостійно, надіславши на адресу відповідного українського архіву заповнену анкету встановленого зразка по витребуванню документа з України. У такому випадку про результати розгляду звернення вас буде поінформовано Посольством.
За витребування документів стягується консульський збір відповідно до тарифів консульського збору:
1. За витребування документа - 18 євро;
2. За витребування засвідченого документа (апостиль) - 45 євро;
3. За витребування інформації та оформлення на її підставі відповідної довідки (наприклад, у випадку витребування довідки про відсутність судимості) - 28 євро.
До заяви також додається оригінал документа з банківської установи про оплату послуги за проставлення апостилю на рахунок Державного казначейства України у розмірі 51 грн (з відміткою «за послуги з проставлення апостилю»).
Реквізити валютного рахунку Державної казначейської служби України, відкритого в АТ "Державний експортно-імпортний банк України" для перерахування коштів в іноземній валюті до Державного бюджету України
(долар США (USD), австралійський долар (AUD), данська крона (DKK), канадський долар (CAD), єна (JPY), норвезька крона (NOK), шведська крона (SEK), швейцарський франк (CHF), фунт стерлінгів (GBP), злотий (PLN), євро (EUR), білоруський рубль (BYN))
Призначення платежу: за проставлення апостилю;
Реквізити для здійснення платежу за надання послуги з проставлення апостиля для оплати в гривні:
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22012500
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
Рахунок отримувача: UA558999980334109879041026001;
Призначення платежу: за проставлення апостиля;
Громадяни, які на даний час проживають за кордоном та мають потребу в проставленні апостилю на документах про державну реєстрацію актів цивільного стану, виданих компетентними відділами державної реєстрації актів цивільного стану України, можуть здійснювати оплату послуг з проставлення апостилю у банках - кореспондентах ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України” в іноземній валюті на рахунок Державного казначейства, відкритий у ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України».
Перелік основних банків-кореспондентів - АТ «Укрексімбанк» (eximb.com)
Для витребування документів з України через Посольство потрібно надати наступні документи:
На пiдтвердження фактiв, що пiдлягають реєстрацiї в органах державної реєстрацiї актiв цивільного стану, цими установами видаються належним чином засвiдченi свiдоцтва, якi мiстять основнi данi про особу, або витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Повторнi свiдоцтва видаються особам, на яких складено актовий запис цивільного стану, а повторнi свiдоцтва про народження дiтей можуть видаватися їх батькам i усиновителям.
Повторнi свiдоцтва про народження дiтей, якi не досягли 18 рокiв, можуть також видаватися опiкунам, пiклувальникам i представникам закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина. Особам, яким виповнилося 16 рокiв, повторнi свiдоцтва можуть видаватися при наявностi паспорта.
Свідоцтва про народження дітей повторно видаються їх батькам і усиновителям незалежно від віку дитини. Особi, позбавленiй батькiвських прав, повторнi свiдоцтва про народження дiтей не видаються. При видачi повторного свiдоцтва про народження вiдомостi про батькiв наводяться у повнiй вiдповiдностi з даними актового запису про народження.
Повторнi свiдоцтва про смерть видаються лише родичам померлого (дiтям померлого, в тому числi й усиновленим, другому з подружжя, братам i сестрам померлого, дiду i бабi померлого як з боку батька, так i з боку матерi).
Родиннi вiдносини повиннi бути пiдтвердженi документально.
Повторнi свiдоцтва про шлюб, який припинено, не видаються. В цьому разi на прохання заявникiв видається витяг з Державного реєстру актів цивільного стану.
Витяги з Державного реєстру актів цивільного стану видаються, як особам, щодо яких складено актовий запис, так і родичам по прямій висхідній та низхідній лінії, а також усиновителям, опікунам та пiклувальникам. Документи про державну реєстрацію актів цивільного стану повторно можуть видаватись на підставі нотаріально посвідченої довіреності.
В заявi про видачу повторного свiдоцтва зазначаються:
Якщо запитується свідоцтво про народження, додатково зазначаються прізвище, ім'я, по батькові батьків. При витребуванні свідоцтва про шлюб або розірвання шлюбу зазначається також з ким зареєстровано чи розірвано шлюб.