Голова Верховної Ради України Володимир Литвин висловлює сподівання на подальше розширення плідної співпраці України з Європейським інвестиційним Банком
Опубліковано 14 лютого 2012 року о 12:47

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин висловлює сподівання на подальше розширення плідної співпраці України з Європейським інвестиційним Банком.

У вівторок під час зустрічі з Президентом Європейського інвестиційного Банку (ЄІБ) Вернером Хойєром, яка відбулася у рамках дводенного офіційного візиту В.Литвина до Великого Герцогства Люксембург, керівник українського парламенту привітав співрозмовника з нещодавнім призначенням на посаду та побажав успіхів у подальшій роботі.

Керівник парламенту відзначив тенденцію до поглиблення співробітництва, що нині спостерігається у взаєминах України та ЄІБ, зазначивши, що Сторони досягли високого рівня співпраці з низки проектів.

В.Литвин висловив переконання в існуванні значного потенціалу для розвитку відносин Україна-ЄІБ, зазначивши, що його реалізація значною мірою залежатиме від спроможності України залучати відповідні кошти Банку. При цьому Голова Верховної Ради України висловив сподівання на можливість розгляду питання про фінансування проектів у таких сферах, як туризм, послуги, гуманітарні та соціальні проекти.

Україна, за словами В.Литвина, зацікавлена в активному залученні ЄІБ до такої важливої галузі як комунальне господарство. Українська Сторона, за його словами, також вважає перспективним взаємовигідне співробітництво у сфері кредитування малого та середнього бізнесу в рамках проектів розвитку інфраструктури; виробництва, транспортування, збереження та споживання енергії; впровадження „зелених" проектів захисту довкілля; модернізації транспорту та комунікацій.

Голова Верховної Ради України назвав важливим кроком у контексті подальшого розвитку співпраці підписання Договору про співробітництво та діяльність Постійного Представництва ЄІБ в Україні, і висловив сподівання, що це слугуватиме міжнародним індикатором привабливості нашої держави для іноземних інвесторів.

Одним з ключових пріоритетів співробітництва з Банком В.Литвин назвав співпрацю в контексті імплементації Спільної декларації Україна-ЄС за результатами Міжнародної інвестиційної конференції з питань модернізації газотранспортної системи України, що відбулася у м. Брюссель 23 березня 2009 р., і привітав намір ЄІБ долучитися до проектів модернізації газотранспортної системи України.

Керівник парламенту також високо оцінив рішення ЄІБ про заснування Фінансового інструменту для країн Східної Європи, висловивши переконання, що цей механізм слугуватиме подальшому поглибленню співробітництва Євросоюзу з сусідами в Східній Європі, сприятиме впровадженню взаємовигідних проектів та взаємодії Сторін в рамках Ініціативи «Східне партнерство».

В.Литвин також наголосив, що Верховна Рада України надає особливого значення питанням адаптації українського законодавства до європейських норм та здійсненню реформ, спрямованих на покращення інвестиційного клімату в Україні. Зокрема, повідомив він, впродовж останнього року було прийнято понад два десятки законів у сфері дерегуляції та розвитку підприємництва, з прийняттям нового Податкового кодексу закладено основу для якісно нової системи відшкодування ПДВ. Українським парламентом ратифіковано міжурядові угоди про сприяння та взаємний захист інвестицій з більш ніж 70 країнами світу.

В.Литвин також висловив сподівання, що ближчим часом буде парафовано Угоду з ЄС щодо асоціації та зони вільної торгівлі. В.Хойєр зазначив при цьому, що парафування Угоди стане добрим сигналом для інвесторів.

Президент Європейського інвестиційного Банку також відзначив значну роль Верховної Ради України у частині законодавчої підтримки реалізації спільних з Банком проектів.

Джерело: http://portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/article/news_left?art_id=298487&cat_id=37486

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux