Сьогодні рамках двосторонньої співпраці Міністр фінансів Олександр Данилюк разом із Послом Люксембургу в Україні Мішель Праншер-Томассіні підписали Протокол про внесення змін до українсько-люксембурзької Конвенції про уникнення подвійного оподаткування.
Укладення цього Протоколу спрямоване на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб, які виникають на територіях обох країн. Це досягатиметься, як шляхом розподілу права оподаткування окремих видів доходів між Україною та Люксембургом в залежності від місця їх виникнення, так і шляхом врахування у податкових зобов’язаннях платника податку однієї держави сум податків, сплачених на території іншої держави.
Даний Протокол містить необхідні статті про обмін податковою інформацією в редакції, яка відповідає останнім стандартам ОЕСР.
Що це дає:
- створює сприятливі умови для інвесторів України та Люксембургу;
- стимулює ділову ініціативу підприємців;
- регулює питання міжнародного оподаткування доходів у двосторонніх стосунках між державами.
Це дозволить:
- запобігати ухиленням від сплати податків;
- усунути податкову дискримінацію;
- створити механізми щодо покращення співробітництва між податковими органами України та Люксембургу шляхом встановлення процедур взаємного узгодження спірних питань;
- забезпечити обмін податковою інформацією.
Протоколом передбачені такі ставки оподаткування пасивних доходів:
дивіденди – загальна ставка 15%; 5% – для дивідендів, які отримує компанія, що володіє не менш ніж 20% капіталу компанії, яка такі дивіденди виплачує;
проценти – загальна ставка 10%; 5% – для процентів, що сплачуються у зв’язку з продажем в кредит промислового, комерційного або наукового обладнання; процентів за банківською позикою;
роялті – загальна ставка 10%; 5% – для роялті відносно авторських прав на наукові твори, патенту, торгової марки, таємної формули, процесу або інформації щодо промислового, комерційного або наукового досвіду.
Довідково:
- Конвенцію між Урядом України та Урядом Великого Герцогства Люксембург про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і на капітал було підписано у м.Київ 6 вересня 1997 року.
- Під час розгляду у 1998 році народними депутатами України ратифікацію було відхилено у зв’язку з тим, що в Конвенції містяться положення щодо звільнення від оподаткування дивідендів та встановлено низьку ставку оподаткування процентів на рівні 2%, тоді як з переважною більшістю країн ця ставка коливається в межах 5-10%.
- Згідно положень Конвенції дивіденди підлягали оподаткуванню за ставкою 5 %, якщо фактичним власником дивідендів є компанія, яка безпосередньо володіє принаймні 20 відсотками капіталу компанії, яка сплачує дивіденди та 15% в усіх інших випадках.
- Переговори щодо внесення змін до українсько–люксембурзької Конвенції велися з 2007 року.
- З цією метою було розроблено проект Протоколу про внесення змін до Конвенції між Урядом України та Урядом Великого Герцогства Люксембург про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і на капітал.
http://www.minfin.gov.ua/news/view/ministr-finansiv-oleksandr-danyliuk-pidpysav-ukrainskoliuksemburzkoi-konventsii-pro-unyknennia-podviinoho-opodatkuvannia?category=novini-ta-media&subcategory=vsi-novini