Наталія Микольська: Українсько-бельгійські відносини мають значний потенціал
Опубліковано 22 вересня 2016 року о 13:50

Торговельно-економічне та інвестиційне співробітництво між Бельгією та Україною виходить на новий рівень. Про це йшлося під час третього засідання Українсько-бельгійської змішаної комісії з торговельно-економічного та фінансового співробітництва.

Захід відбувся під співголовуванням заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської та Генерального директора з питань двосторонніх відносин Міністерства закордонних справ Бельгії Анікою Ван Калетер.

«Взаємна торгівля важлива для України та Бельгії, однак відносини мають ще більший потенціал, особливо інвестиційний. Сьогоднішнє засідання та відновлення діалогу у рамках Комісії, останнє засідання якої відбулося майже 5 років тому, є фундаментом для напрацювання перспективних напрямів співпраці та початку роботи на новому рівні з урахуванням взаємних інтересів сторін, а також із залученням представників бізнесу і ми маємо величезний потенціал для співпраці, особливо в галузі високих технологій та  інновацій», - наголосила  Наталія Микольська.

Під час засідання сторони обговорили питання стану і перспектив двостороннього торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва та констатували, що його подальший розвиток сприяє відновленню зростання економіки України, започаткуванню нових інвестиційних проектів, а також відкриттю ринків для українських товарів завдяки застосуванню Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом.

Українська делегація поінформувала бельгійських партнерів про хід економічних реформ, які спрямовані на забезпечення макроекономічної стабільності, вдосконалення державного управління, боротьбу з корупцією, ефективність діяльності митних органів України. Дерегуляція підприємницької діяльності і залучення в українську економіку іноземних інвестицій є інструментами, які дадуть можливість в повній мірі розкрити справжній економічний та інвестиційний потенціал України. В цьому зв’язку Сторони обмінялися думками стосовно поточного інвестиційного клімату в Україні та вжиття заходів для забезпечення прозорості, стабільності і передбачуваності нормативно-правової бази та верховенства права.  

Сторони погодилися розглянути питання зміцнення двостороннього співробітництва у галузях енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, промисловості,  машинобудування, науки і інновацій.  Також  ході дискусії було зазначено про важливий потенціал для співпраці в енергетичній сфері, зокрема щодо реформ енергетичного ринку, інвестиційного співробітництва в енергетиці та охороні навколишнього середовища.

Також було продемонстровано напрацювання проектної команди зі сприяння експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, робота якої спрямована на розвиток зовнішній торгівлі, а також створення нових можливостей для присутності на ринках українського бізнесу.

Сторони підкреслили задоволення у зв'язку з проведенням економічної місії, організованої Інвестиційно-експортним агентством Валлонії (AWEX), Інвестиціями і торгівлею Фландрії (FIT) з Hainaut Development в Києві, Черкасах та Полтаві, яка мала на меті налагодження плідних контактів між бельгійськими і українськими підприємцями в галузі сільського господарства, промисловості і сфері послуг.

Наприкінці спільного засідання Голова української частини Українсько-бельгійської змішаної комісії з торговельно-економічного та фінансового співробітництва,  заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України  Наталія Микольська підкреслила, що сьогоднішнє спільне засідання є системним майданчиком для активізації та пожвавлення двосторонньої співпраці між Україною та Королівством Бельгія не тільки на офіційному рівні, а також на рівні бізнесу, та подякувала учасникам засідання за плідну працю.  

Торговий представник України Наталія Микольська також виступила з промовою під час Бельгійсько-українського бізнес-форуму “Doing business in the new Ukraine” зазначивши важливість проведення відповідних заходів та ефективність двосторонньої співпраці.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux