ДО УВАГИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ!!! З 01.10.2016 р. вносяться зміни у порядок виготовлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 16 вересня 2016 року о 15:43

01 жовтня 2016 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України» (далі – Закон). Текст розміщено за посиланням:

http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1474-19/print1453800890670718

Згаданим Законом внесено зміни до законів України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (далі – Закон «Про ЄДДР») і Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

У цьому зв’язку привертаємо увагу до деяких змін:

 1. З 01.10.2016 р. припиняється продовження терміну дії паспортів громадянина України для виїзду за кордон

 2. Внесення імені латинськими літерами може бути виконано відповідно до його написання у раніше виданих документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, виданих компетентними органами України, або в документах, що підтверджують факт народження, зміну імені (у тому числі у разі укладання або розірвання шлюбу), виданих компетентними органами іноземної держави та легалізованих в установленому порядку. Таким чином, підстави для написання латинськими літерами імені особи у паспортних документах відповідно до їх написання у інших іноземних документах, окрім тих, що підтверджують факт народження або зміну імені, відсутні.

 3. З 01.10.2016 р. припиняється оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон, що не містять безконтактного електронного носія. Право на відмову від внесення відцифрованих відбитків пальців рук гарантується лише у випадку оформлення паспорта громадянина України (ID - картки).

 4. Згідно з внесеними Законом змінами до статей 14 та 15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», скасовано вимогу щодо проставлення у паспортах громадян України штампів про державну реєстрацію шлюбу та розірвання шлюбу. При цьому, з 01.10.2016 р. свідоцтво про шлюб видаватиметься кожному із подружжя.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux