Щодо Закону України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року»
Опубліковано 15 січня 2015 року о 18:55

28.12.2014 р. Президент України П.О.Порошенко підписав Закон України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України», з текстом якого можна ознайомитись за посиланням http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/73-19.

Основною метою Закону є необхідність оперативного реагування на поточне негативне сальдо платіжного балансу України, значне скорочення золотовалютних резервів Національного банку та збільшення надходжень до Державного бюджету України.

Згаданий Закон, зокрема, передбачає тимчасове, строком на 12 місяців, запровадження додаткового імпортного збору, що справлятиметься з товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту (тобто для вільного обігу на митній території України), незалежно від країни їх походження.

Відповідно до ст. 2 Закону, зазначений імпортний збір не справлятиметься при ввезенні на територію України життєво необхідних товарів, а саме: природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафта, нафтопродукти (бензин, дизпаливо), банкноти та банківські метали, товари, що звільняються від сплати ввізного мита відповідно до міждержавних домовленостей, крім вільної торгівлі (наприклад, товари, що ввозяться як технічна допомога, для забезпечення діяльності Чорнобильського Фонду «Укриття», у рамках співробітництва з НАТО, Глобальним фондом, тощо).

До таких товарів, згідно з ч.1, ст.287 Митного кодексу України (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/4495-17/paran2400#n2400) також віднесено товари, визначені відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу» (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1192-14) як гуманітарна допомога.

Закон набирає чинності з моменту опублікування рішення Кабінету Міністрів України щодо завершення консультацій з міжнародними фінансовими організаціями, насамперед з Міжнародним валютним фондом, місія якого зараз працює в Україні.

Такі заходи відповідають міжнародній практиці врегулювання проблеми негативного платіжного балансу і передбачені статтею XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 р. та Домовленостями про положення ГАТТ-1994 щодо платіжного балансу.

Вказані нововведення мають тимчасовий характер і є вимушеним кроком у зв’язку із необхідністю оперативного вирішення проблемних питань фінансового стану України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux