У Брюсселі відбулося засідання Комісії Україна-НАТО, присвячене питанням енергетичної безпеки
Опубліковано 10 лютого 2011 року о 10:51

10 лютого 2011 р., в Брюсселі відбулося засідання Комісії Україна-НАТО, присвячене питанням енергетичної безпеки.

Про головні напрями державної політики України у сфері енергетичної безпеки делегації держав-членів Альянсу у штаб-квартирі НАТО поінформував Посол з особливих доручень Департаменту економічного співробітництва МЗС України В.Княжницький. Посол В.Княжницький окреслив основні аспекти політики нашої держави в галузі енергетики, зокрема, розповів про заходи, які здійснюються Україною для диверсифікації джерел та шляхів постачання енергоресурсів, урізноманітнення технологій енергозабезпечення, надійності функціонування атомної енергетики. Особливу увагу В.Княжницький приділив питанням реформування енергетичного сектору, у т.ч. розвитку газо- та нафтотранспортної системи України відповідно до зобов’язань, узятих Україною в контексті євроінтеграційних процесів щодо інтеграції енергетичної системи України до об’єднання європейських енергосистем та ін.

Українською стороною було висловлено зацікавленість у налагодженні співробітництва з нещодавно утвореним Центром з енергетичної безпеки у Вільнюсі (Литва).

У ході засідання наголошувалося також, що Україна бере активну участь в операції НАТО на Середземному морі «Активні зусилля». За її допомогою військово-морські сили НАТО сприяють захисту ключових шляхів постачання енергетичних ресурсів у Середземноморському регіоні. Близько 65 % нафти та природного газу, що споживаються щороку в Західній Європі, поставляються через Середземноморський регіон, головним чином через трубопроводи, що з’єднують Лівію та Італію і Марокко та Іспанію. У листопаді-грудні 2010 р. корвет ВМС ЗСУ “Тернопіль” здійснив моніторинг торговельного судноплавства у визначеному районі Середземного моря.

Глава МУН, Посол І.Долгов, говорячи про перспективи розвитку відносин між Україною на НАТО в цьому році, наголосив на готовності української сторони продовжувати політичний діалог з Альянсом, зокрема, під час очікуваного візиту в Україну Генсекретаря НАТО А.Ф.Расмуссена, а також в рамках Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ.

Глава МУН закликав представників держав-членів НАТО сприяти подоланню наслідків катастрофи на Чорнобильський АЕС. Він також поінформував присутніх, що 20-22 квітня ц.р. у Києві пройде Міжнародна конференція «Двадцять п'ять років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього», яку організовує уряд України спільно з урядами Республіки Білорусь, Російської Федерації, Європейською Комісією, Радою Європи, Інститутом радіаційного захисту та ядерної безпеки (Франція), Товариством технічної та ядерної безпеки GRS (Німеччина) та за підтримки ООН.

Очікується, що обговорення ситуації в енергетичному секторі України, а також питання реформування газового, нафтового, електроенергетичного сектору економіки нашої держави, інвестиційного середовища в енергетичному секторі України та захисту критичної енергетичної інфраструктури, буде продовжено під час чергового засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО з економічної безпеки, проведення якого заплановане у червні 2011 р. в Києві.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux