Реакція Бельгії i Люксембургу на події в Україні
Опубліковано 05 березня 2014 року о 15:25

У вівторок 4 березня відбулось засідання федерального урядового комітету Бельгії присвячене ситуації в Україні. Після засідання Прем’єр-міністр Бельгії Еліо Ді Рупо та Віце-прем’єр-міністр, Міністр закордонних справ Дідьє Рейндерс повідомили, що Бельгія закликає поважати територіальну цілісність та суверенітет України.

Бельгія суворо засуджує інтервенцію Росії та вимагає повернення російських військових до їхніх казарм. Е. Ді Рупо закликав також поважати права меншин та захищати їх права в Росії та Україні. На його думку, зараз метою залишаються зниження напруги та діалог між сторонами. Щодо погроз ЕС щодо санкцій, зокрема призупинення візового діалогу та замороження рахунків, бельгійський Прем’єр-міністр вважає, що основним аргументом проти уведення таких санкцій є залежність від російського газу, який складає 8% від загальної кількості газу, який споживає Бельгія. Країни ЄС та НАТО ведуть майже постійні консультації щодо України. 5 березня Європейська Комісія має представити загальний план допомоги України. У четвер 6 березня у Брюсселі відбудеться зустріч глав держав та урядів країн ЄС, на якому цей план буде детально обговорено з Прем’єр-міністром України А.Яценюком. У понеділок 10 березня Віце-прем’ер-міністр, Міністр закордонних справ Бельгії Д.Рейндерс разом зі своїми колегами з Люксембургу та Нідерландів відвідає Україну.

Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн в інтерв’ю 4 березня німецькому радіо щодо ситуації в Україні зазначив, що «деколи аргументи російської сторони є інопланетними».

Він заявив, що завжди був прихильником розвитку конструктивних відносин з Російською Федерацією, зазначивши також, що під час його нещодавнього візиту до Москви Міністр закордонних справ Російської Федерації С.Лавров запевняв його, що Росія не буде втручатися у внутрішні справи України. Ж.Ассельборн вважає, що розвиток ситуації «за розіграним в Грузії у 2008 році сценарієм» є неприпустимим, тому країнами Заходу вживаються заходи, щоб у Москві це зрозуміли: відмова брати участь у саміті «Великої Вісімки» в Сочі, замороження нового договору про співробітництво ЄС з Росією. При цьому Ж.Ассельборн вважає, що «Росію не треба заганяти у глухий кут». На запитання, чи є у ЄС план на випадок початку повномасштабних військових дій на території України, Ж.Ассельборн відповів, що у ЄС і у НАТО є усі засоби, щоб дати зрозуміти Росії, що вона на хибному шляху. Але усі ці засоби є політичними і дипломатичними. Мова про введення військ не йшла і не йде.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux