Посольство України в Королівстві Бельгія та Великому Герцогстві Люксембург (за сумісництвом)

Київ 16:06

Науково-технічне співробітництво між Україною та Люксембургом

Українсько-люксембурзьке співробітництво в науково-технічній галузі здійснюється в рамках Угоди між Урядом України і Урядом Великого Герцогства Люксембург про співробітництво у галузі культури, освіти, науки, молоді, спорту і туризму від 2 грудня 1994 року.

З метою наповнення реальним змістом цієї угоди сторони розробили проект Програми співробітництва в галузі культури, освіти, науки, молодіжної політики, спорту і туризму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Великого Герцогства Люксембург на 2009-2011 рр. Однак із-за відсутності коштів на її реалізацію підписання було за ініціативи української сторони (МОН) було перенесено на невизначений термін.

З метою розвитку науково-технічного співробітництва між Україною та Люксембургом Посольство забезпечило проведення низки зустрічей. 23 липня 2009 р. відбулася зустріч Посла з керівництвом всесвітньовідомої телекомунікаційної компанії ASTRA, яка володіє мережею з 16 супутників і вже має досвід співробітництва з Україною. Метою зустрічі було обговорення можливостей його подальшого розвитку, включаючи наукову складову.

У січні і травні 2010 р. відбулася зустріч з Генеральним секретарем Національного фонду досліджень Люксембургу (НФД) Р.Баушем та програмним менеджером К.Дюпрелом, в ході якої було поінформовано про науковий потенціал України. За результатами зустрічей домовлено, що люксембурзька сторона після визначення потенційних напрямів співробітництва надасть пропозиції щодо співпраці. У вересні 2010 р. Фонду надано сприяння у налагодженні контактів з Одеським національним університетом ім. І.Мечнікова.