Посольство України в Королівстві Бельгія та Великому Герцогстві Люксембург (за сумісництвом)

Київ 23:27

Ліквідування виборчих дільниць на території Російської Федерації

09 січня, 11:19

Повідомляємо, що 31.12.2018 р. Центральною виборчою комісією прийнято Постанову № 274, якою ліквідовано закордонні виборчі дільниці при: Посольстві України в Російській Федерації, ГКУ в Ростові-на-Дону, ГКУ в Санкт-Петербурзі, КУ в Єкатеринбурзі та КУ в Новосибірську.

Зазначені дільниці було ліквідовано з огляду на існування ризиків і загроз проведенню виборів на закордонних виборчих дільницях в Російській Федерації, у зв’язку з неможливістю забезпечення виборчого процесу на території держави-агресора відповідно до принципів і стандартів, визначених Конституцією України та Законом України «Про вибори Президента України».

Водночас, з метою гарантування безпеки громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території Російської Федерації, та забезпечення їх виборчих прав, керуючись частиною третьою статті 25 Конституції України, що гарантує піклування та захист своїм громадянам, які перебувають за її межами, та з огляду на логістичні чинники, межі ліквідованих закордонних виборчих дільниць віднесено:

- при Посольстві України в Російській Федерації та при Генеральному консульстві України в Санкт-Петербурзі до закордонної виборчої дільниці при Посольстві України у Фінляндській Республіці;

- при Генеральному консульстві України в Ростові-на-Дону до закордонної виборчої дільниці при Посольстві України в Грузії;

- при Консульстві України в Єкатеринбурзі та при Консульстві України в Новосибірську до закордонної виборчої дільниці при Посольстві України в Республіці Казахстан.

При цьому, громадянам України, які тимчасово перебувають в РФ та мають «внутрішній» паспорт громадянина України, рекомендується голосувати за місцем своєї реєстрації в Україні та завчасно подбати про включення до списків виборців на виборчих дільницях, на яких вони планують голосувати.

 

Звертаємо увагу інших громадян України, які тимчасово перебувають за кордоном, на необхідність завчасно подбати про включення до списків виборців на виборчих дільницях, на яких вони планують голосувати, та подати заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси згідно з Порядком тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, затвердженим постановою Комісії від 13 вересня 2012 року № 893 (http://www.cvk.gov.ua/pls/acts/ShowCard?id=43918&what=0).

Дізнатися, чи включено виборця до Державного реєстру виборців, та перевірити правильність зазначення в Державному реєстрі виборців його прізвища, імені, по батькові та виборчої адреси можна за допомогою онлайн-сервісу "Особистий кабінет виборця" (https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN) на веб-сторінці "Державний реєстр виборців" (www.drv.gov.ua). Для цього потрібно зареєструватися в "Особистому кабінеті виборця" і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримає відомості щодо своїх даних у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану під час реєстрації.

Для зручності виборців та їх поінформованості про порядок включення до списків виборців за кордоном розроблено пам’ятку- алгоритм дій виборця.

З детальнішою інформацією можна ознайомитися на сайті Центральної виборчої комісії http://www.cvk.gov.ua/.

Інші оголошення