Посольство України в Королівстві Бельгія та Великому Герцогстві Люксембург (за сумісництвом)

Київ 23:36

14 лютого ц.р. в рамках робочого візиту до Брюсселя відбулася зустріч Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Л.Денісової з Послом України в Королівстві Бельгія Миколою Точицьким.

15 лютого, 16:49

14 лютого ц.р. в рамках робочого візиту до Брюсселя відбулася зустріч Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Л.Денісової з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Королівстві Бельгія – Представником України при ЄС Миколою Точицьким.
Головною темою розмови стало посилення дипломатичного тиску на РФ через механізми дво- і багатосторонньої дипломатії з метою беззастережного звільнення українських громадян, які незаконно утримуються в російських тюрмах.
Л.Денісова поінформувала М.Точицького щодо результатів її перемовин з європейськими дипломатами, а також розповіла останню інформацію стосовно заходів, які вживаються Офісом Обмбудсмана, громадськими активістами, адвокатами і родичами громадян України, які утримуються, фактично, в заручниках російською владою.
За її словами, присутність дипломатичного корпусу під час судових процесів у РФ над українськими політичними в’язнями є важливим елементом забезпечення прозорості цього процесу, наскільки це можливо в умовах російської юрисдикції. Л.Денісова висловила прохання до Посла М.Точицького й надалі тримати це питання на особливому контролі, адже мова йде про життя і здоров’я українців.
Зі свого боку, М.Точицький ознайомив Омбудсмана України щодо позиції наших партнерів в ЄС із порушеного питання, зазначивши, що звільнення українських громадян має міцну підтримку як на рівні взаємин з державами акредитації (Бельгією та Люксембургом), так і серед усіх членів Євросоюзу.
М.Точицький зазначив, що ключові європейські партнери у повному обсязі володіють інформацією про фізичний стан утримуваних українців, і це питання порушується під час кожної зустрічі на високому і найвищому рівнях, і Посольство й надалі триматиме високу динаміку його розвитку у зоні своєї відповідальності.
Сторони домовилися продовжувати активну пряму взаємодію і координацію спільних зусиль задля повернення полонених і ув’язнених в РФ українців на Батьківщину.
Л.Денісова висловила вдячність Посольству України в Бельгії і Місії України при ЄС за допомогу у організації її візиту в Брюссель.