Посольство України в Королівстві Бельгія та Великому Герцогстві Люксембург (за сумісництвом)

Київ 23:07

12-14 лютого ц.р. у Брюсселі з робочим візитом перебувала Уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова

15 лютого, 16:46

12-14 лютого ц.р. у Брюсселі з робочим візитом перебувала Уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова, яка взяла участь у зустрічі Європейської мережі національних інститутів з прав людини. Темою цього зібрання омбудсманів стало питання дотримання прав громадян на територіях, які тимчасово непідконтрольні урядам.
Під час цього заходу Л.Денісова ознайомила європейських колег з ситуацією у цій галузі в Автономній Республіці Крим, анексованої РФ, а також поінформувала експертів щодо кричущого правового свавілля у дотриманні прав людини на тимчасово окупованих окремих районах Донецької та Луганської областей нашої держави. Л.Денісова привернула увагу європейських омбудсманів щодо зухвалої поведінки РФ по відношенню до незаконно утримуваних на її території 24-х українських моряків, захоплених у полон у акваторії Азовського моря наприкінці листопада минулого року, а також детально розповіла про критичний стан здоров’я окремих українських політичних в’язнів, які котрий рік поспіль знаходяться у російських тюрмах. Зокрема, Уповноважена закликала колег сприяти допуску незалежних медиків до Павла Гриба, стан здоров’я якого з кожним днем дедалі погіршується, і він потребує негайної операції.
Окремим сегментом перебування Л.Денісової у Брюсселі стала її зустріч з Люком Девінем, Директором Європейської служби зовнішньої дії по роботі з державами Східного Партнерства і РФ та Дірком Шубелем, начальником відділу РФ цієї ж Служби. Під час розмови європейські дипломати запевнили, що ЄС має чітку позицію щодо українських військовополонених.
Вони переконані, що українські моряки мають право на захист згідно з нормами міжнародного гуманітарного права. Також, європейські партнери очікують від РФ надання належної медичної допомоги пораненим та безперешкодного доступу до них українських консульських співробітників.
Л.Денісова зазначила, що основною вимогою України до РФ залишається негайне та безумовне звільнення 24-х захоплених військовополонених моряків, що передбачено Третьою Женевською Конвенцією.
Сторони обговорили також питання звільнення українських політв’язнів та надання їм негайної медичної допомоги
Уповноважена отримала запевнення від європейських високопоставлених дипломатів, що ЄС має незмінну позицію щодо вільного проходу всіх суден через Керченську протоку.