Портал в режимі тестування та наповнення
Співробітництво
Опубліковано 12 грудня 2019 року о 16:44

Королівство Бельгія визнало Україну 31 грудня 1991 р.

Дипломатичні відносини між двома країнами встановлено 10 березня 1992 р.

Правовою основою відносин служить міждержавний Договір про взаєморозуміння та співробітництво (від 23.04.1997 р.).

Договірно-правова база двостороннього співробітництва налічує 30 міжурядових, міжвідомчих та міжрегіональних угод.

Політичний діалог на найвищому рівні було започатковано робочим візитом Президента України Л.Кравчука до Бельгії 7-8 липня 1992 р.

Мали місце двосторонні переговори Президента України Л.Кучми з Прем’єр-міністром Бельгії Г.Вергофстадтом на Саміті Україна - ЄС (2001 р.). Президента України В.Ющенка з Прем’єр-міністром Бельгії Г.Вергофстадтом на заходах з відзначення 25-річчя «Солідарності» (Гданськ, 2005 р.) та на Саміті ООН (Нью-Йорк, 2005 р.).

Президент України В.Ющенко прийняв Прем’єр-міністра Бельгії І.Летерма під час офіційного візиту останнього до України у 2008 р.

У березні 2009 р. у Брюсселі в рамках Саміту Європейської народної партії Президент України В.Ющенко провів зустріч з Прем’єр-міністром Бельгії Г.Ван Ромпеєм.

У жовтні 2009 р. відбувся перший в історії двосторонніх відносин офіційний візит Президента України В.Ющенка до Королівства Бельгія. У ході візиту мала місце аудієнція Президента України у Короля бельгійців Альберта ІІ, проведено зустрічі з главою уряду Бельгії Г.Ван Ромпеєм, з головами Сенату та Палати представників Федерального парламенту Бельгії. У комуні Іксель м. Брюссель Президент України урочисто відкрив меморіальну дошку на честь першої дипломатичної установи України у Брюсселі – Надзвичайної дипломатичної місії Української Народної Республіки у Бельгії та Нідерландах (1919-1923 рр.).

У листопаді 2010 р. у Києві відбулася зустріч Президента України зі Спадкоємним Принцом Бельгії Філіпом, який перебував в Україні на чолі економічної місії.

У квітні 2011 р. у Києві відбулася протокольна зустріч Президента України з в.о. Прем’єр-міністра Бельгії, в рамках участі у заходах, присвячених 25-м роковинам Чорнобильської катастрофи, зокрема в «Київському саміті з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії».

У вересні 2013 р. в рамках 68-ї сесії ГА ООН у Нью-Йорку відбулася  зустріч Президента України з Прем’єр-міністром Бельгії.

Зустрічі на рівні керівників парламентів двох країн відбувалися у 1994, 2000, 2003, 2008 і 2009 рр., під час перебування в Брюсселі делегацій Верховної Ради України на чолі з її Головою.

У березні 1996 р. Україну відвідала парламентська делегація Бельгії на чолі з головами Сенату Ф.Сваленом та Палати представників Р.Лангендрісом. У листопаді 2008 р. Голова Палати представників бельгійського парламенту Г.Ван Ромпей на чолі делегації країни відвідав Київ, де взяв участь у Міжнародній конференції з нагоди 75-ї річниці Голодомору в Україні 1932-33 рр.

У лютому 2009 р. в рамках візиту до Брюсселя Голови Верховної Ради України В.Литвина, відбулася його зустріч у федеральному парламенті Бельгії з Головою Сенату А.Де Деккером. Голова Верховної Ради України відвідав Брюссель також наприкінці листопада – початку грудня 2009 р. та провів зустріч з Головою Палати представників Бельгії П.Девалом.

У липні 2008 р. у Верховній Раді України було створено депутатську групу дружби Україна-Бельгія, яку очолив народний депутат України Б.Тарасюк. Упродовж 2008-2009 рр. відбулося шість зустрічей на рівні парламентських груп дружби двох країн, парламентських комітетів у закордонних справах, з питань європейської інтеграції.

У бельгійському федеральному парламенті останніх скликань також функціонувала Група дружби Бельгія-Україна. Після парламентських виборів у Бельгії (травень 2014 р.) у грудні 2014 р. бельгійська сторона сформувала бельгійську частину відповідної Групи дружби. Формування української частини Групи після парламентських виборів в Україні у жовтні 2014 р. продовжується..

У липні 1997 р. Прем’єр-міністр Бельгії Ж.Л.Дегане відвідав Україну з робочим візитом. Зустрічі глав урядів відбулися під час візитів прем’єр-міністрів України до Брюсселя в листопаді 1995 р., травні 2000 р., березні 2002 р., жовтні 2005 р., вересні 2006 р., січні і червні 2008 р.

У жовтні 2008 р. Прем’єр-міністр України Ю.Тимошенко мала зустріч з Прем’єр-міністром Бельгії І.Летермом в рамках його офіційного візиту в Україну, у ході якого було започатковано роботу українсько-бельгійської Змішаної комісії з торговельно-економічного та фінансового співробітництва.

У березні 2009 р. у Брюсселі в рамках Саміту Європейської народної партії Прем’єр-міністр України Ю.Тимошенко провела зустріч з Прем’єр-міністром Бельгії Г.Ван Ромпеєм.

У жовтні 2010 р. у рамках візиту Прем’єр-міністра України М.Азарова до Брюсселя відбулася його зустріч з Прем’єр-міністром Бельгії І.Летермом.

У листопаді 2010 р. відбувся офіційний візит (Економічна місія) в Україну Принца Бельгії Філіпа на запрошення Глави уряду України. Прем'єр-міністр України М.Я.Азаров та Принц Філіп взяли участь у відкритті Українсько-бельгійського бізнес-форуму, у рамках якого підписано Меморандум про співробітництво між УСПП та Федерацією підприємств Бельгії.

У квітні 2011 року в рамках проведення «Київського саміту з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії» відбулася зустріч Прем’єр-міністра України М.Азарова з в.о. Прем’єр-міністра Бельгії І. Летермом.

Політичний діалог на рівні глав МЗС розпочався офіційним візитом Міністра закордонних справ Бельгії Е.Дерейке в Україну у 1996 р. Міністр закордонних справ України Г.Удовенко відвідав Бельгію у квітні 1997 р. З цього часу зустрічі на рівні керівників МЗС двох країн проводилися на регулярній основі.

Протягом 2008 р. керівники МЗС України та Бельгії мали 5 двосторонніх зустрічей у Брюсселі, Києві та Нью-Йорку.

У березні 2008 р. у Києві перебував Міністр К.Де Гухт на чолі делегації бельгійських бізнесменів та футбольних функціонерів з метою представлення досвіду країни у проведенні Євро-2000 та можливостей Бельгії долучитися до підготовки в Україні до Євро-2012.

У жовтні 2008 р., в рамках офіційного візиту Президента України до Бельгії, відбулася зустріч Міністра закордонних справ П.Порошенка з керівником МЗС Бельгії І.Летермом.

У листопаді 2008 р. міністри закордонних справ підписали в Брюсселі Дорожню карту двосторонніх відносин між Україною та Бельгією на період 2009 - 2010 рр.

У березні 2010 р. у Брюсселі Міністр закордонних справ України К.Грищенко провів зустріч з Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ Бельгії С.Ванакере.

У жовтні 2010 р. у Брюсселі відбулася чергова зустріч глав МЗС України та Бельгії К.Грищенка та С.Ванакере.

У листопаді 2010 р. в рамках офіційного візиту в Україну Принца Бельгії Філіпа відбулася його зустріч з Міністром закордонних справ України К.Грищенко.

З 2002 р. триває практика проведення політичних консультацій на рівні керівників та директорів департаментів МЗС двох країн, які відбуваються, як правило, щорічно.

У 2010 р. започатковано консультації у форматі Бенілюкс – Україна.

У липні 2012 р. у рамках візиту до Брюсселя Міністр закордонних справ України К.І.Грищенко провів робочу зустріч з Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ, Бельгії Д.Рейндерсом.

У березні 2014 р. Міністр закордонних справ Бельгії разом з міністрами закордонних справ Нідерландів і Люксембургу відвідали Київ, де відбулися зустрічі з В.о. Президента, Головою Верховної Ради України, Міністром закордонних справ України та іншими українськими високопосадовцями.

У грудні 2014 р. Україну з робочим візитом відвідав Віце-прем’єр-міністр, Міністр закордонних справ Бельгії. У рамках візиту глава бельгійського зовнішньополітичного відомства - Голова Комітету міністрів Ради Європи (до травня 2015 р.) провів переговори з Міністром закордонних справ України, був прийнятий Прем’єр-міністром України та Першим заступником Голови Верховної Ради України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux