Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Nederlands
Політичні відносини між Україною та Люксембургом
Опубліковано 31 серпня 2012 року о 20:40

Політичні відносини Україна - Люксембург

Велике Герцогство Люксембург визнало незалежність України разом з іншими країнами ЄС 31 грудня 1991 р.

Дипломатичні відносини між двома країнами встановлено 1 липня 1992 р.

Політичний діалог на вищому рівні започатковано візитом до Люксембургу 14 червня 1994 р. Президента України Л.Кравчука, під час якого було підписано Угоду про партнерство і співробітництво між Україною і Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами, Спільну декларацію Президента України і Прем’єр-міністра Люксембургу, двосторонню міжурядову Угоду про повітряне сполучення.

Українсько-люксембурзькі зустрічі на рівні глав держав та урядів

26 червня 2001 р. у Люксембурзі відбулася зустріч Прем’єр-міністра України А.Кінаха з Прем’єр-міністром Люксембургу Ж.-К.Юнкером в рамках проведення засідання Ради з питань співробітництва Україна - ЄС.

22 лютого 2005 р. у Брюсселі мала місце зустріч Президента України В.Ющенка з Прем’єр-міністром Люксембургу Ж.-К.Юнкером під час засідання Комісії Україна-НАТО на вищому рівні.

18 червня 2007 р. Люксембург пройшла зустріч прем’єр-міністрів України В.Януковича та Люксембургу Ж.-К.Юнкера з нагоди участі Прем’єр-міністра України у засіданні Ради з питань співробітництва Україна-ЄС.

19 березня 2009 р. відбулися зустрічі Президента України В.Ющенка та Прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко з Прем’єр-міністром Люксембургу Ж.-К.Юнкером у Брюсселі у рамках саміту Європейської народної партії. На зустрічах обговорено актуальні питання двосторонніх відносин, шляхи розширення торговельно-економічного співробітництва, підтримку Люксембургом політики європейської інтеграції України.

16 червня 2009 р. відбувся робочий візит Прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко до Великого Герцогства для участі у засіданні Ради з питань співробітництва Україна-ЄС, в рамках якого відбулися її зустрічі з Великим Герцогом Анрі та Прем’єр-міністром Ж.-К.Юнкером. На зустрічах розглянуто стан українсько-люксембурзького двостороннього співробітництва та відносин України з ЄС. Відбувся обмін думками з актуальних європейських і міжнародних проблем.

15 червня 2010 р. під час свого робочого візиту до Люксембургу для участі у засіданні Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС Прем’єр-міністр України М.Азаров провів зустріч з Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ Люксембургу Ж.Ассельборном. Розглянуто актуальні питання двостороннього співробітництва, зокрема, щодо активізації політичного діалогу між двома країнами на найвищому рівні, стану торговельно-економічних відносин, перспектив взаємодії у контексті євроінтеграції України. Глава Уряду України мав також аудієнцію у Великого Герцога Люксембурзького Анрі (у форматі тет-а-тет).

Двосторонні міжпарламентські контакти

Співробітництво між Верховною Радою України та Палатою депутатів Люксембургу має значний потенціал розвитку.

Залишається чинним запрошення Голови Палати депутатів Люксембургу, передане Голові Верховної Ради України у 2006 р., здійснити візит до Великого Герцогства для започаткування повноцінного міжпарламентського діалогу та визначення напрямків двостороннього співробітництва на парламентському рівні.

Контакти з Палатою депутатів Люксембургу здійснюються через Посольство України у Великому Герцогстві, розташоване у Брюсселі.

17 березня 2008 р. Посол України Я.Коваль провів у Люксембурзі зустріч з Першим заступником голови Палати депутатів країни Ж.Шейєром, 22 травня 2008 р. - з першим заступником бургомістра міста Люксембург, депутатом Палати депутатів Ф.Баушем та депутатом Ф.Брацом.

21 січня 2010 р. відбувся робочий візит Посла України Є.Бершеди до Люксембургу, в рамках якого проведено зустрічі з Головою Палати депутатів країни Л.Мозаром, Головою Комісії у закордонних та європейських справах парламенту Б.Файо, Головою Комісії з питань економіки та зовнішньої торгівлі А.Бодрі. Обговорено питання активізації міжпарламентських контактів.

2-4 березня 2011 року Голова Палати депутатів Люксембургу Л.Мозар відвідав з офіційним візитом Україну на запрошення Голови Верховної Ради України В.Литвина. Відбулися його переговори з керівництвом України та іншими представниками нашої держави, включаючи опозицію. Цей візит дозволив налагодити міжпарламентський діалог високого рівня та надав позитивної динаміки двостороннім відносинам.

13-14 лютого 2012 р. Голова Верховної Ради України В.Литвин здійснив офіційний візит до Люксембургу, у ході якого провів зустрічі з Його Високістю Великим Герцогом Люксембурзький Анрі та Головою Палати депутатів Люксембургу Лораном Мозаром, з якими обговорив широкий спектр питань двосторонніх відносин і міжнародних взаємин.

Політичний діалог на рівні МЗС двох країн

13 жовтня 2005 р. відбувся робочий візит Віце-прем’єр-міністра, Міністра закордонних справ Люксембургу Ж.Ассельборна до України, у ході якого він мав зустріч з Міністром закордонних справ України Б.Тарасюком.

Політичний діалог на рівні керівників МЗС двох країн підтримується шляхом проведення їх регулярних зустрічей у рамках форумів міжнародних організацій, у ході яких обговорюються питання, що становлять взаємний інтерес. Такі зустрічі проходили у 2003, 2006, 2007 рр. у Нью-Йорку під час сесій Генасамблеї ООН, у березні 2006 р. в Римі – на конгресі Європейської народної партії, 27 січня 2010 р. в Лондоні – на Міжнародній конференції з питань врегулювання ситуації в Афганістані.

3 травня 2010 р. в Нью-Йорку, в рамках участі в Оглядовій конференції сторін-учасниць Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, відбулася зустріч Міністра закордонних справ України К.Грищенка з Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ Люксембургу Ж.Ассельборном. Обговорено актуальні питання двостороннього торговельно-економічного співробітництва, шляхи розширення договірно-правової бази та євроінтеграційні перспективи України. Визнано необхідність активізації зусиль в напрямку збільшення загального обсягу двосторонньої торгівлі товарами.

У 2003 – 2004 рр. у Люксембурзі та Києві відбулися двосторонні консультації на рівні керівників департаментів міністерств закордонних справ.

Постійний політичний діалог між двома країнами здійснюється постійно на рівні МЗС та посольств двох країн (за сумісництвом), розташованих у Брюсселі та Празі відповідно.
В останні роки мали місце аудієнція Посла України у Люксембурзі Я.Коваля (за сумісництвом) з главою держави - Великим Герцогом Анрі у квітні та червні 2007 р.

10 червня 2009 р. та 18 травня 2010 р. відбулися протокольні зустрічі Посла України в Люксембурзі Є.Бершеди (за сумісництвом) з Великим Герцогом Анрі.

Віце-прем’єр-міністр, Міністр закордонних справ Люксембургу Ж.Ассельборн приймав у МЗС Люксембургу Посла України Я.Коваля 12 березня 2008 р. та Посла України Є.Бершеду 22 жовтня 2009 р. У ході останньої зустрічі розглянуто широке коло питань сучасного стану та перспектив співробітництва між Україною та Люксембургом, зокрема у контексті продовження двостороннього політичного діалогу на найвищому рівні, активізації торговельно-економічних стосунків, підготовки до наступного саміту Україна-ЄС , підтримки Люксембургом євроінтеграційних прагнень України.

Керівник МЗС Люксембургу підтвердив зацікавленість його країни у розвитку відносин з Україною, висловив підтримку її євроінтеграційних устремлінь, побажав Україні подальших успіхів у реалізації демократичних та соціально-економічних реформ.
16 березня 2010 року, в рамках робочого візиту Посла України Є.Бершеди до Люксембургу, проведено зустрічі з Міністром внутрішніх справ, Міністром оборони Ж.-М.Хальсдорфом, Міністром з питань сталого розвитку та інфраструктури К.Візелером, керівниками відповідних служб МЗС країни.

Під час зустрічей представлено зовнішньополітичні пріоритети України, обговорено розвиток політичного діалогу на високому рівні, шляхи розширення міжурядового співробітництва та договірно-правової бази двосторонніх відносин, перспективи двосторонніх проектів у рамках програми ЄС «Східне партнерство».

Має місце регулярне спілкування Послів України з офіційними чинниками Люксембургу в рамках щорічного відзначення Національного свята Люксембургу 23 червня.

У свою чергу, триває постійний діалог між МЗС України та Послом Люксембургу в Україні Ж.Фальцом (за сумісництвом, з резиденцією в Празі), який вручив вірчі грамоти Президенту України наприкінці 2007 р.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux