• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • Français
 • Nederlands
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ В БЕЛЬГІЇ ТА ЛЮКСЕМБУРЗІ
Опубліковано 27 березня 2020 року о 22:02

Дорогі громадяни України!

Ми розуміємо, що багато хто зараз опинився з купою запитань наодинці в чужій країні. Ми робимо усе можливе щоб вам допомогти та відповісти на найбільш нагальні питання, які вас турбують.


Які обмежувальні заходи діють?

Королівство Бельгія

Уряд Бельгії прийняв рішення щодо введення обмежень по всій країні з 18 березня до 5 квітня 2020 р. діють наступні правила:

1) Потрібно залишатися вдома, виходити можна лише в кількох випадка:

•   ходити на роботу тільки тим людям підприємствам, яким Уряд дозволив продовжити роботу але за умови дотримання соціальної дистанції (1,5 метри один від одного);

•   можна ходити в магазин, аптеку, автозаправки (дотримуючись відповідних вказівок персоналу, тримаючи соціальну дистанцію; крім того бажано мати маску та одноразові гумові рукавички);

•   фізичні навантаження на свіжому повітрі дозволяються і навіть рекомендуються за умови збереження дистанції.

2) Тільки продуктові магазини мають право продовжувати роботу але за умови дотримання соціальної дистанції. Кожна людина має 30 хвилин на закупівлю в магазині. Перукарні мають право приймати лише одного клієнта в салоні. Всі ринки зачиняються.

3) Ресторани і кафе не мають право працювати але мають право організувати доставку їжі додому.

4) Заборонено будь-які збори.

5) Транспорт і поїздки. Бельгія закриває свої кордони на невизначений термін. Обмеження не стосуватимуться вантажоперевезень, а також переміщень з "вагомих" причин. Європейський Союз закрив свої кордони на 30 днів починаючи з 17 березня 2020 р. Всі поїздки за кордон з Бельгії заборонено до 5 квітня 2020 р.

6) Місцева влада має право штрафувати фізичних і юридичних осіб за недотримання режиму.

Ймовірність подовження карантинних заходів у Бельгії є дуже високою.


Велике Герцогство Люксембург

Уряд країни прийняв рішення про вжиття посилених заходів: зачинені не лише школи та університети, але й кафе, ресторани, розважальні заклади, скасовано або перенесено усі культурні та спортивні заходи. Продуктові магазини, аптеки та автозаправки продовжать працювати.

Крім того, накладаються обмеження і щодо пересування громадян: людей просять виходити лише в разі крайньої необхідності (до лікаря, в аптеку, в продуктовий магазин). Людям старше 65 років та зі слабким імунітетом наполегливо радять залишатися вдома. Уряд планує надавати усебічну допомогу таким людям, організовуючи доставку для них продуктів та ліків.

Встановлені пункти пропуску на кордонах з Францією та Німеччиною. До країни можуть в’їхати лише у разі наявності підтверджувальних документів (дозвіл на роботу або на проживання). Обмеження поки не стосуються громадян Бельгії, вони можуть вільно відвідувати Люксембург.

Ймовірність подовження карантинних заходів у Люксембурзі є дуже високою.


Як працюють магазини та аптеки?

Продуктові магазини, аптеки та зоомагазини працюють в звичайному режимі. Кожен магазин в залежності від своєї площі встановлює власні правила щодо допустимої максимальної кількості відвідувачів, які можуть одночасно знаходитись в приміщенні з дотриманням усіх карантинних норм.


Що робити якщо стало погано?

Якщо ви під час вашого перебування за кордоном відчули недугу слідуйте рекомендаціям бельгійського та люксембурзького урядів:

1. Залишайтесь вдома, якщо є можливість.

2. Зателефонуйте терапевту, опишіть свої симптоми.

3. У разі необхідності звертайтеся до лікарень для обстеження.

Список лікарень, де можна пройти тест на Covid-19 у БрюсселіСписок центрів з надання екстреної допомоги в ЛюксембурзіЩо робити, якщо ви опинились у Бельгії чи Люксембурзі та з об’єктивних причин не можете наразі виїхати з Шенгенської зони? 

У зв’язку із пандемією коронавірусу COVID19 та введенням безпрецедентних заходів задля обмеження стрімкого поширення вірусу, багато наших співвітчизників зіткнулись із проблемою невимушеного порушення правил перебування у Шенгенській зоні. Йдеться або про завершення строку дії візи, тимчасової посвідки на проживання або встановленого 90-денного терміну безвізового перебування у Бельгії та Люксембурзі.

 

Королівство Бельгія

У випадку форс-мажорних обставин, гуманітарної ситуації та неможливості виїхати з Шенгенської зони до завершення дозволеного терміну перебування (закінчився безвіз або термін візи), Ви можете просити владу Бельгії про продовження терміну перебування.

Куди звертатись?

Такий запит потрібно направляти до муніципальної адміністрації (комуни) за місцем Вашого проживання в Бельгії.

Ви також можете звернутись безпосередньо до Міграційної служби Бельгії:

 • cs.suivi@ibz.fgov.be – якщо ви проживаєте у франкомовній спільноті;
 • kv.opvolging@ibz.fgov.be – якщо ви проживаєте у фламандській спільноті

По можливості, такий запит необхідно зробити в електронному вигляді та до завершення дозволеного строку перебування у Шенгенській зоні.

Як має складатись запит?

 • Лист з поясненням форс-мажорної, гуманітарної ситуації, яка не дозволяє Вам залишити територію Шенгенської зони вчасно (пандемія вірусу COVID19, закриття повітряного простору України, закриття третіми країнами кордонів для в’їзду іноземців та відтак неможливість дістатись до України літаком або суходолом). Обов’язково вкажіть місце вашого проживання на цей час та контактні дані включно з адресом електронної пошти.;
 • Документ, що підтверджує наявність обставин, що обумовлюють неможливість вчасно виїхати з Шенгенської зони. За додатковою інформацією, Ви можете звернутися в Консульський відділ Посольства написавши нам електронного листа на електронну адресу: consul_be@mfa.gov.ua

Копію Вашого паспорту (перші сторінки з номером, особистими даними, строком дії, відмітками про в’їзд/виїзд та всі використані сторінки).

Копія Вашого сертифікату про прибуття (якщо ви отримали такий після прибуття в Бельгію)

Підтвердження, що ви маєте чинну медичну страховку подорожуючого. У разі неможливості продовжити страховий поліс або отримати новий, опишіть цю ситуацію у листі зверненні до Адміністрації Комуни/Міграційної Служби.

Після розгляду Вашого запиту, муніципальна адміністрація (комуни)/ Міграційна Служба має прийняти рішення та видати документ про продовження терміну Вашого перебування на території Королівства Бельгія.

Більш детальна інформація розміщена на сайті Міграційної служби Бельгії за наступним посиланням: https://dofi.ibz.be/sites/dvzoe/EN/Pages/home.aspx


Велике Герцогство Люксембург

За офіційним повідомленням Департаменту еміграції Міністерства закордонних і європейський справ Люксембургу, наступні категорії громадян, дозвіл на перебування яких закінчується 1 березня ц.р., отримують право на автоматичну пролонгацію їх легального перебування (терміну дії відповідних дозвільних документів) на території країни до інших спеціальних вказівок компетентних органів влади:

 • Іноземці з коротко- і довгостроковими візами;
 • Іноземці з тимчасовим дозволом на проживання;
 • Іноземці що мають картку постійного резидента;
 • Іноземці із дозволом на тимчасове проживання.

Автоматична пролонгація легального перебування іноземних громадян також стосується іноземців, які не потребують віз (держави яких мають безвізовий режим із Люксембургом, у тому числі і громадяни України) для перетину державного кордону.

Перевищення дозволеного безперервного 90-тиденного терміну перебування у Люксембурзі також не вважатиметься порушенням еміграційних правил в умовах обмеженого пересування та карантинних заходів і кризової епідеміологічної ситуації.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux