Паспорт громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 26 вересня 2022 року о 15:15

Кожен громадянин України має право на отримання закордонного паспорта. В нормативно-правових актах, які регулюють питання оформлення і видачі закордонних паспортів вживається також назва "паспорт громадянина України для виїзду за кордон", або скорочено — ПГУВК.

Оформити закордонний паспорт можливо:

Для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон заявник подає до закордонної дипломатичної установи України наступні документи:

1) Паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку) або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Іншим документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, може бути: паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, дипломатичний паспорт, службовий паспорт.

УВАГА! Відповідно до чинного законодавства України, кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.


2) Свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, - у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 14-річного віку.

Підтвердженням громадянства неповнолітньої особи, яка народилася за кордоном, може слугувати довідка про реєстрацію особи громадянином України.

3) Документ, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном;

Наприклад: дозвіл на проживання в Бельгії/Люксембурзі (ID card), контракт на роботу, довідка про перебування на державному утриманні, довідка з місця навчання чи лікування;

4) Документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, - у разі подання документів законним представником, крім випадків, коли законним представником є один із батьків;

5) Квитанція про сплату консульського збору.

Оплатити консульський збір можна банківською карткою у приміщенні консульського відділу через банківський термінал.

6) Одна кольорова фотокартка розміром 10х15 см (зроблена в фотосалоні, на білому фоні)у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я.

Для оформлення паспорта для виїзду за кордон замість втраченого або викраденого заявник додатково подає документ (протокол, довідку), виданий компетентними органами держави, в якій втрачено або викрадено паспорт для виїзду за кордон, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення.

Важливо! Паспорт для виїзду за кордон видається у строк до трьох місяців - у разі оформлення заяви-анкети в закордонній дипломатичній установі.

У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 16-річного віку, особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, - на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі - законні представники); у разі оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон у закордонній дипломатичній установі - на підставі заяви-анкети одного з батьків/законних представників та письмової згоди другого з батьків/законних представників, яка надається під час подання документів (заява від другого з батьків/законних представників не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства чи за наявності виданої органом державної виконавчої служби довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців). 

У разі відсутності другого з батьків під час подання документів така заява подається нотаріально засвідченою. Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється на підставі заяви-анкети того з них, з ким проживає особа.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux