Посольство України в Королівстві Бельгія та Великому Герцогстві Люксембург (за сумісництвом)

, Київ 00:37

«Показово, що 25-річчя українсько-бельгійських дипломатичних відносин відзначаємо на тлі проривних успіхів на шляху євроінтеграції», - Держсекретар МЗС Андрій Заяць

26 вересня 2017, 21:26

26 вересня Державний секретар МЗС України взяв участь у Конференції високого рівня "25 річниця дипломатичних відносин і більше" на запрошення Віце-прем’єр-міністра, Міністра закордонних та європейських справ Бельгії Дідьє Рейндерса.
Андрій Заяць відзначив історичні зв’язки між нашими країнами, високу динаміку розвитку двосторонніх відносин між Україною та Бельгією за останні 25 років та наголосив, що основою для українсько-бельгійського партнерства є спільні європейські цінності. Висловлено вдячність за підтримку Бельгією територіальної цілісності та суверенітету України. В Україні добре пам’ятають і цінують візит до Києва 10 березня 2014 року Глави зовнішньополітичного відомства Бельгії разом з колегами з Нідерландів та Люксембургу, тоді, коли Україна особливо гостро потребувала підтримки. 
Важливим аспектом двосторонніх відносин було і залишатиметься сприяння Бельгії розвитку співробітництва України з Європейським Союзом та НАТО. Показово, що ювілейний для українсько-бельгійських двосторонніх відносин 2017 рік став також роком набрання чинності Угодою про асоціацію між Україною та ЄС та запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України. 
Контакти з бельгійськими партнерами в рамках Конференції підтвердили високий рівень українсько-бельгійського діалогу та наявність численних перспективних проектів українсько-бельгійського партнерства.