Посольство України в Королівстві Бельгія та Великому Герцогстві Люксембург (за сумісництвом)

, Київ 00:27

Голова Палати депутатів Марс Ді Бартоломео: "Ми знаємо, що відбувається, коли великий сусід порушує кордон"

19 вересня 2017, 14:23

18 вересня 2017 року делегація народних депутатів України зустрілася зі Спікером Палати депутатів Люксембургу Марсом Ді Бартоломео, Головою парламентського Комітету у закордонних закордонних справах Марком Ангелєм та членами Бюро й зазначеного Комітету Палати депутатів Люксембургу.

Голова депутатської групи ВРУ з міжпарламентських зв'язків з Люксембургом Віталій Корчик відзначив 25-ту річницю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Люксембургом й висловив сподівання, що поточний візит стане відправною точкою для активізації двосторонньої співпраці як по парламентській лінії, так і в цілому.

Парламентарі обговорили поступ реформ в Україні, зокрема, в боротьбі з корупцією та реалізації судової реформи. Спікер Марс Ді Бартоломео: "Констатуємо, що Україна доклала великих зусиль для розбудови демократії. Ми бачимо, як рішуче ви боритеся з корупцією. Це - отрута будь-якої демократії".

Окремо обговорили ситуацію в Криму та масові порушення прав людини на півострові, черговим свідченням чого стало нещодавнє засудження російською окупаційною владою Ахтема Чийгоза. Колишній Президент ПА РЄ, депутат Анн Брассер підкреслила, що вирок Чийгозу є порушенням Європейської конвенції прав людини.

Було обговорено перспективи розвитку торгово-економічної співпраці між Україною та Люксембургом у світлі набрання чинності Угодою про асоціацію Україна-ЄС та двосторонньої Конвенції про уникненння подвійного оподаткування. Українські парламентарі передали люксембурзьким колегам інформацію про Голодомор в Україні 1932-1933 років із проханням ухвалити рішення про визнання Голодомору геноцидом українського народу.