Посольство України в Королівстві Бельгія та Великому Герцогстві Люксембург (за сумісництвом)

, Київ 04:03

Часті запитання

Корисна інформація громадянам України: для тих, хто повертається до України після тривалого перебування за кордоном (завантажити)

З чого почати в разі виникнення в Україні чи за кордоном питання консульського характеру?

Пропонуємо ознайомитися зі змістом розділу «Розгляд звернень громадян», розміщеного на титульній сторінці веб-порталу МЗС України.

Яким чином і хто встановлює тарифи консульського збору, які справляються за вчинення консульських дій закордонними дипломатичними установами України?

Базові тарифи консульського збору, що справляється за вчинення консульських дій закордонними дипломатичними і консульськими установами України, визначені у Положенні про консульський збір, затвердженому наказом Міністерства закордонних справ України № 3 від 05.01.2011 р. та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 31.01.2011 р. за № 131/18869.

В межах базових тарифів, виходячи з економічної ситуації в країні перебування та за погодженням із МЗС закордонні дипломатичні установи України вводять в дію тарифи, які застосовуються за вчинення консульських дій для громадян України та іноземців (відповідні накази по установі з інформацією про тарифи та терміни вчинення консульських дій в звичайному та терміновому порядку розміщені в залі для прийому громадян та на веб-сторінках установ).

В яких випадках закордонні дипломатичні установи України переглядають тарифи консульського збору?

Тарифи  консульського збору, що справляється за межами України, переглядаються дипломатичними представництвами України, виходячи з економічної ситуації у країні перебування (суттєва зміна обмінного курсу національної валюти до долара США, рівня інфляції, індексу споживчих цін тощо) або у разі внесення змін до базових тарифів консульського збору (ст. 10 Положення про консульський збір).

Коли і в якій формі громадяни України мають сплачувати консульський збір?

На підставі отриманого платіжного документа (або інформацію про реквізити банківського рахунку дипломатичної чи консульської установи, вказані на її веб-сторінці) заявник сплачує вартість консульської дії в банку, або в інший спосіб, передбачений банківською системою країни перебування, та отримує документ про підтвердження оплати – платіжний документ (квитанцію від платіжного документу, квитанцію з банкомату, квитанцію щодо грошового переказу або інший підтверджуючий документ).

Платіжний документ, виключно з урахуванням практики країни перебування, має бути номерним, містити інформацію щодо платника, виду/типу наданої консульської дії та стягненої суми.

Консульські посадові особи приймають від заявників у роботу документи на вчинення консульської дії лише після отримання платіжного документу про сплату консульського збору (виключно у безготівковій формі).

Хто має пільги щодо сплати консульського збору?

Статтею 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» встановлюється вичерпний перелік пільг щодо сплати державного мита.

За умови застосування пільгової ставки консульського збору чи звільнення від нього заявником разом з заявою про вчинення консульської дії пред’являється оригінал відповідного підтверджувального документа щодо правових підстав застосування пільгової ставки консульського збору.

Пунктом 21 Положення про консульський збір встановлено, що з метою забезпечення інтересів у сфері зовнішньої політики або з гуманітарних міркувань керівник закордонної дипломатичної установи України має право письмово звернутись з обґрунтуванням щодо встановлення пільги для окремого заявника або окремих заявників щодо сплати консульського збору.

Відповідно до пункту 22 Положення звернення щодо встановлення пільги для окремого заявника (платника) або окремих заявників (платників) щодо сплати консульського збору розглядається Міністром закордонних справ України та за результатами розгляду надсилається з листом Міністерства закордонних справ України, підписаним Міністром закордонних справ України, до Міністерства фінансів України для прийняття відповідного рішення.

Пунктом 23 Положення визначено, що відповідно до статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 № 7-93 «Про державне мито» (із змінами) Міністерством фінансів України приймається рішення щодо встановлення пільги для окремого заявника (платника) або окремих заявників (платників) щодо сплати консульського збору, про що закордонна дипломатична установа України невідкладно інформується через Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України.

Пунктом 29 Положення встановлено, що у разі застосування пільгової ставки консульського збору чи звільнення від нього на заяві про вчинення консульської дії робиться відповідна відмітка з зазначенням посади та прізвища посадової особи, яка прийняла рішення про застосування пільгової ставки чи звільнення від консульського збору. До заяви про вчинення консульської дії додається копія відповідного підтверджувального документа заявника щодо правових підстав застосування пільгової ставки консульського збору.

Чи можливо залишити свій відгук про роботу консульства?

Ваш відгук щодо консульського обслуговування можливо залишити на титульній сторінці веб-порталу МЗС, натиснувши банер «Ваш відгук про роботу українського консула», або перейти за цим посиланням.

При бажанні розгляду інформації відповідно до закону України «Про звернення громадян», просимо ознайомитися з його положеннями та вимогами до оформлення звернення.

Довідка про цивільний (сімейний) стан /Attestation d’état civil

Для реєстрації шлюбу у місцевих органах та підтвердження сімейного стану громадяни України подають до консульського відділу заяву про неперебування у шлюбі.

Така заява нотаріально засвідчується консульською посадовою особою.

Необхідні документи:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон

 • свідоцтво про розірвання попереднього шлюбу (для осіб, які перебували в шлюбі)

 • заява завантажити

На підставі посвідченої заяви громадянам додатково видається довідка (французькою мовою), що підтверджує відсутність перешкод для реєстрації шлюбу. Заява на видачу довідки завантажити.

 

Витяг з законодавства України про шлюб / Сertificat de coutume

Для оформлення витягу до консульського відділу подаються:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон

 • заява завантажити

 

Довідка про належність до громадянства України / Attestation de nationalité

Для отримання довідки подаються:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон

 • заява завантажити

 

Реєстрація дітей, які народились в Бельгії/Люксембурзі

Громадяни України, у яких під час перебування в Бельгії / Люксембурзі народилась дитина, можуть належним чином оформити документи на дитину у консульському відділі.

Для цього необхідно:

 • отримати в місцевих органах акт про народження дитини

 • проставити на акті про народження штамп «Аpostille» в службі легалізації

 

Бельгія:

27, RuedesPetitsCarmes,1000 Bruxelleshttp://diplomatie.belgium.be/fr/Services/Legalisation_de_documents/faq/

 

Люксембург:

43, boulevardRoosevelt,

2450 Luxembourg

http://www.mae.lu/Site-AE/Legalisations

 

Подати до консульського відділу такі документи:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон (матері/батька)

 • апостильований акт про народження разом з перекладом 

 • заяву про реєстрацію дитини громадянином України завантажити
 • заяву про засвідчення підпису перекладача на перекладі свідоцтва про народження дитини завантажити

В консульському відділі оформлюється реєстрація набуття дитиною громадянства України за народженням.

 

Оформлення заяви-дозволу на виїзд неповнолітньої дитини за кордон у супроводі одного з батьків, третіх осіб або самостійно

Для оформлення дозволу до консульського відділу особисто заявником подаються:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон

 • свідоцтво про народження дитини

 • копія закордонного паспорта особи, яка супроводжуватиме дитину

 • копія закордонного паспорта/проїзного документа дитини

 • заява завантажити

 

Оформлення заяви-дозволу від батьків на видачу неповнолітній дитині

закордонного паспорта/проїзного документа

Для оформлення дозволу до консульського відділу особисто заявником подаються:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон

 • свідоцтво про народження дитини

 • заява завантажити

 

Щодо реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків

З інформацією про порядок реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків можна ознайомитись за цим посиланням: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z2211-13

 

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут.


Консульський відділ Посольства України в Бельгії
Керівник: Бодрова Олена Юріївна
Другий секретар з консульських питань
Адреса: Avenue Albert Lancaster 32, Uccle, 1180 Brussels. Переглянути на мапі
Телефон: +32(0)2-379-21-19, +32(0)2-379-21-00, +32(0)2-379-21-27;
Факс: +32(0)2-379-21-74
Ел. пошта: consul_be@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://belgium.mfa.gov.ua/
Графік роботи:
До уваги громадян!
 
У зв’язку із святковими вихідними днями 5 червня та  28 червня Консульський відділ Посольства буде зачинено.
 
Прийом громадян з консульських питань:
 

понеділок

09.30 - 12.00

12.00 – 13.00

прийом документів, консультації;

видача документів

вівторок

14.30 - 16.00

16.00 – 17.00

прийом документів, консультації;

видача документів

середа

09.30 - 12.00

12.00 – 13.00

прийом документів, консультації;

видача документів

четвер

09.30 - 12.00

12.00 – 13.00

прийом документів, консультації;

видача документів

п’ятниця

09.30 - 12.00

12.00 – 13.00

прийом документів, консультації;

видача документів

 

Крім українських національних святкових днів.

Розгляд звернень громадян уразливих категорій (з малолітніми дітьми, інвалідів, тяжкохворих, вагітних) здійснюється у пріоритетному порядку поза чергою.

У разі виникнення надзвичайної ситуації з громадянином України на території Бельгії або Люксембургу в неробочий час, вихідні/святкові дні, необхідно зателефонувати до Посольства за номером +322.379.21.11 (+32476257735та повідомити черговому таку інформацію:

1. Ваше прізвище, ім’я та по-батькові;

2. місце перебування;

3. суть надзвичайної ситуації;

4. контактні номери телефонів для зв’язку.

Інформацію буде невідкладно доведено до відома консульських співробітників і Вам буде надано необхідну допомогу.